^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We czwartek wspomnienie św. Wacława, patrona naszej archidiecezji, w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała a w sobotę św. Hieronima.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Pocieszenia. Parafialna fatima rozpocznie się o g. 19.30 nabożeństwem. O 20.00 Msza św. i procesja światła.

W najbliższą niedzielę 01.10.2022 na Mszy Świętej o godzinie 12.00 oazowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy  dzieci z Oazy Dzieci Bożych oraz scholi w Porębie, młodzież Oazową, ministrantów i lektorów oraz rodziny Domowego Kościoła na uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego. Próba scholii będzie o g. 11.15. Również osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnot działających w naszej parafii, a więc dzieci ze szkoły podstawowej do Oazy Dzieci Bożych, młodzież od klasy VII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych do Oazy Nowego Życia, oraz chłopców chcących zostać ministrantami lub lektorami. Zapraszamy również małżeństwa, które chciałyby stworzyć drugi krąg rodzin Domowego kościoła. Wspólnie pragniemy modlić się błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego potrzebne w kolejnym roku formacji.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców reprezentujących poszczególne klasy dzieci pierwszokomunijne.

Spotkanie uczestników przełożonego na najbliższy piątek i sobotę rajdu im. Ks. Piotra Wykurza odbędzie się we czwartek po Mszy wieczornej. Do środy można się jeszcze zapisać w świetlicy w Trzemeśni.

Na prośbę parafian od przyszłej niedzieli rozpoczniemy adorację PJ w Najświętszym Sakramencie w każdą niedzielę od g. 15.00 do 18.00. Przez 9 miesięcy pragniemy w ten sposób przygotować się do uroczystości konsekracji kościoła. Zapraszamy do udziały w tej modlitwie. Można również zobowiązać się do stałej godziny adoracji tak, jak to uczyniły osoby z róż różańcowych i straży honorowej. Nie może się tak stać, aby kościół nawet przez chwilę był pusty przed Najświętszym Sakramentem.

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Zofii Kuchnia do r. Józefa Szymoniaka.

 

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  152, 158, 46, 216 i 450.

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni