^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we czwartek św. Faustyny Kowalskiej a w sobotę NMP Różańcowej.

Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału codziennie o 18.30 a niedzielę o 17.30. W Porębie codziennie o 17.00 a w niedzielę o 15.30.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na Mszę św. o g. 18.00 i różaniec. Dzieci otrzymają w tym dniu poświęcone różańce.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie w piątek od 15.30. Prosimy w piątek o prowadzenie różańca członków straży honorowej w Trzemeśni jak i w Porębie, abyśmy modli w tym czasie spowiadać. W sobotę o 6.30 Msza św. AMBP w j.łacińskim a na wieczorną o g.18.00 zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa.

Do chorych ks. proboszcz uda się w czwartek od 15.00 oraz w sobotę od 8.30. Ks. Marcin w sobotę od 9.00.

Dzisiaj rozpoczynamy coniedzielną adorację NS przed konsekracją naszej świątyni od g. 15.00 do g. 18.00. Ze względu na pogrzeb adoracja ta będzie dzisiaj wyjątkowo w starym kościele.

W piątek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego na plebani.

Od przyszłej niedzieli wznawiamy powakacyjny cykl spotkań dla młodzieży pt. Wieczór młodych. W tym roku będą w drugą niedzielę miesiąca. Początek Msza św. o g. 18.00 a później spotkanie na plebani.

Rozpoczynamy również spotkania oazy: dzieci do klas VII zapraszamy w soboty o g. 10.00. Młodzież z klas VII i VIII w piątek o g. 18.30 a młodzież starszą w poniedziałki o g. 19.00

Ogłoszenie dla poszukujących pracy.

 

Intencje dla róż różańcowych na październik:

 1. Za dzieci z klas III i młodzież z kl. VIII o dobre przygotowanie do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.
 2. O pokój na Ukrainie

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Zasani prawa strona od r. Stanisławy Żaby do r. Jasków.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  281, 267, 43, 193, 189.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Żak

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni