^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.

W przyszły piątek odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego o g. 19.30 na plebani.

W sobotę  18.11 na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii w tym uczniów klas VII, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania klas VIII, a także ich rodziców w miarę możliwości i wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. Będzie  to jedna z celebracji, które są duchowym przygotowaniem do przeżywania sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie wolontariuszy paczki św. Klemensa o g. 19.00 na plebani.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie IV kwartalna składka inwestycyjna na renowację starego kościoła. Pieniądze z tej składki chciałbym przeznaczyć na spłatę kosztów poniesionych w związku z konieczną impregnacją gontów i elewacji świątyni. Przy drewnianych kościołach co kilka lat kosztowne czyszczenie z glonów i ponowna impregnacja drzewa jest koniecznością. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać parafianom z Zarzecza za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Zarzecza od r. Skórów do r. Nowaków.

Poręba.

W przyszłym tygodniu zbierana będzie IV kwartalna składka inwestycyjna na modernizację kaplicy. W najbliższym czasie zakończą się prace przy odnowieniu krzyży z wieży i budynku kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 39, 93, 121, 85 i 90.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Kęsek ….

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni