^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek ofiarowania NMP, w środę św. Cecylii a w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

We czwartek uroczystość św. Klemensa – patrona naszej Parafii. Msze św. odpustowe sprawowane będą w nowym kościele tak jak w niedzielę. Suma odpustowa będzie o g. 18.00.

W przyszłą, ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa króla Wszechświata.

Dzisiaj o g. 19.00 odbędzie się spotkanie wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w dzieło charytatywne „Paczka św. Klemensa”.

 

W dzisiejszą niedzielę w Kościele powszechnym i w naszej archidiecezji przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek możemy wesprzeć organizację tych dni na terenie naszej archidiecezji i tym samym wspomóc szczególnie bezdomnych z rejonu krakowskiego, gdzie jest ich najwięcej.

 

Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00 do g.18.00. Prosimy, aby była to adoracja indywidualna, w ciszy bez prowadzenia wspólnych modlitw.

 

Bóg zapłać mieszkańcom Zarzecza za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Krupówka od r. Skórów do r. Mazurów.

 

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy tym osobom, które przyszły w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami:  23, 185, 343, 428 i 240.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni