^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Informujemy, że grupa kolędnicza w Łękach, zbierająca fundusze na renowację starego kościoła w Trzemeśni,  rozpocznie kolędowanie w sobotę 13 stycznia i będzie kolędować przez kolejne dwa weekendy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do włączenia się w tę piękną tradycję. Od kilku dni trwa podobne kolędowanie po rejonie Trzemeśni.

Dzisiaj z racji festiwalu kolęd dzieci naszej parafii, który rozpocznie się o g. 15.00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na „Wieczór Młodych”: o g. 18.00 Msza św. a po niej modlitwa uwielbienia.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Zakościela za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Trzemeśni, droga na Zasań.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami 406, 161, 360, 160, 196 i 102.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga Wincenciak …..

 

  Wizyta duszpasterska:

 

Poniedziałek 8.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Zarzecze: Od r. Nowaków do r. Grzybów

Wtorek 9.01

od 9.00 – Trzemeśnia Droga na Bulinę: od r. Płatków do r. Sudrów

 

od 15.00 – Poręba Dln.: Od r. Frydryszaków do r. Kozaczyków /nr 164/

 

Środa 10.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Morycówka, Botkówka i Macioski: od r. Jaśkowców do r. Woźniaków

 

od 9.00 - Poręba Dln.: od r. Ulmanów /nr 147/ do r. Janiów /nr 72/

Czwartek 11.01

od 11.00 – Zasań: od r. Gogólów i Kaźmierskich do r. Cienkoszów

 

od 15.00 – Poręba Dln.: od r. Jasków /143/ do r. Dąbrowskich /119/

Piątek 12.01:

od 11.00 – Zasań - droga na Kamiennik lewa strona od r. Moryców do p. Łabędziów oraz r. Ziębów i Orzechowskich

 

od 15.00 – Poręba Dln.: od Zlezarczyków do Dąbrowskich

Sobota 13.01:

od 9.00 – Zasań: od r. Kuchniów do r. Malinów /112/

od 9.00 – Łęki: Od rodziny Skałków do r. Cienkoszów

 

Całość kolędy umieszczona jest na stronie internetowej parafii

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni