^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We środę wspomnienie św. Antoniego a w piątek św. Józefa Pelczara. W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

W przyszłą niedzielę będzie zbierana składka na tacę przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Z góry dziękuję za ofiarność i solidarność dzięki której wciąż możemy modlić się w ogrzewanym kościele mimo ciągłego wzrostu cen ogrzewania.

Ogłoszenie rekolekcji Odnowy.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W przyszłym tygodniu proszę parafian z Trzemeśni – drogi na Kamiennik od r. Kabajów do r. Ulmańców

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 15, 15a, 180, 171 i 209.

 Wizyta duszpasterska:

(Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.)

 

Poniedziałek 15.01:

od 11.00 – Trzemeśnia Brzeg od rodziny Dudzików oraz droga na Brzeg do r. Niepsujów

od 9.00 – Trzemeśnia Zarzecze: od r. Skałków do r. Mitanów

Wtorek 16.01

Od 11.00 – Trzemeśnia Pańskie: od r. Ślusarczyków do r. Lisów

Od 15.00 – Trzemeśnia Krupówka: od r. Skórów /600/ do r. Skórów /361/

 

Środa 17.01:

od 9.00 – Zasań: od r. Jaśkowców do r. Hujdusów oraz r. Żabów, Głąbów, Jasków i Żądłów

 

od 15.00 – Lęki: Od r. Młynarczyków /nr 31/ do r. Oników

 

 

Czwartek 18.01:

od 11.00 – Trzemeśnia Wójcikówka: od r. Mazurów do r. Skałków /536/

od 15.00 - Bulina Dln.: od r. Królów do r. Górków

Piątek 19.01

od 9.00 – Trzemeśnia Radlanki: od r. Krupów do r. Bielów /nie od 11.00 jak błędnie w niedzielę zapowiedziano/

od 15.00 - Bulina Gr – od r. Kościelniaków do r. Trzepaczów /149/

Sobota 20.01

od 9.00 – Zasań: od r. Mochelów do r. Trzepaczów wraz z r. Podsiadło

 

od 9.00 - Poręba Dolna: od r. Wójtowców do r. Janiów z drogą na kurniki

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni