^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, we czwartek święto nawrócenia św. Pawła.

W najbliższą niedzielę 28.01 na godzinę 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania tylko z klas VIII wraz z rodzicami na modlitewne spotkanie przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu.

 

Sprzątanie kościoła. Dziękujemy parafianom z drogi na Kamiennik za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Trzemeśni droga na Kamiennik od r. Bednarzów do r. Orzechowskich.    

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami:  384, 330, 238, 260, 203.

  

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Górka z Zakościela

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Poniedziałek, 22 stycznia,

od 9.00 – Poręba Grn., Od r. Burkatów do r. Hajduków

Wtorek, 23 stycznia,

od 9.00 – Poręba Dln., Od r. Irzyków do r. Chlebickich

Środa, 24 stycznia,

od 13.00 – Zasań, od r. Bednarczyków do r. Zabłockich.

od 9.00 – Poręba Górna: od r. Widynów do r. Słowików

Czwartek 25 stycznia,

od 11.00 – Bulina Grn., od r. Czajkowskich /261/ i Dojków do r. Kęsków.

Sobota, 27 stycznia,

od 9.00 – Poręba Grn., od r. Kozaków do r. Jagłów oraz r. Kucałów /226/, Wincenciaków /375/, Witkowskich /234/ i Księżarczyków /295/

od 9.00 - Trzemeśnia - droga na Zasań: od r. Makselonów do r. Lenartów /170/

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni