Kalendarz. Dzisiaj w ramach procesji z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława obchodzimy ogólnopolski dzień dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II. W najbliższym tygodniu będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne – dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W środę przypada święto  św. Macieja Ap., a w piątek św. Andrzeja Boboli, męczennika.

Nabożeństwa majowe i adoracja. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele lub przy kapliczkach. W kościele możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w niedzielę od g. 17.00.

Od najbliższego poniedziałku aż do odpustu ku czci św. Klemensa poranne Msze św. odprawiane będą w starym kościele. Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w pracę porządkowe w starym kościele.

W zakrystii są do nabycia za dowolną ofiarą pięknie wydane kartki – pocztówki przedstawiające stary kościół w Trzemeśni. Zebrane z tej racji fundusze przeznaczone będę na opłacenie projektu renowacji kościoła. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć również w zakrystii koronki do Matki Bożej Pocieszenia.

Z życia parafii. Jutro ekipa alpinistów dokona montażu zegarów na wieży kościelnej o ile pogoda na to pozwoli. Natomiast w miniony piątek odbyło się pierwsze spotkanie Komisji Muzyki Kościelnej dotyczące budowy organów. Oto protokół z tego spotkania:

1. Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej w składzie: prof. Wiesław Delimat, dr Krzysztof Michałek w obecności proboszcza, księdza dr Andrzeja Caputy, organisty mgra Tomasza Chorzalskiego dokonała oglądu wnętrza nowego kościoła.
  2. Wnętrze kościoła posiada bardzo dobrą akustykę i stwarza dogodne warunki do budowy instrumentu oraz wykonywania muzyki liturgicznej i koncertów.
  3. Wnętrze tego nowego kościoła uniemożliwia adaptowanie instrumentów używanych.
  4.  W tym kościele powinien zostać wybudowany nowy instrument. Rozmiar chóru muzycznego daje swobodę architektoniczną budowy organów.
  5. Należy sprawdzić nośność płyty chóru oraz możliwość redukcji stropu wewnątrz filarów nośnych wieży.
  6. Kubatura wnętrza wymaga około 30 głosowego instrumentu. Powinien on posiadać 3 manuały, klawiaturę pedałową i mechaniczną trakturę gry.
  7. Przewiduje się możliwość wykorzystania do lokalizacji część instrumentu również chóru bocznego.
  8. Zostanie rozpisany konkurs na budowę nowego instrumentu.
  9. Komisja służy wszelką pomocą na każdym etapie podejmowanych prac.
  10. Wyrażamy radość z inicjatywy budowy nowych organów.

To pierwsze spotkanie wyznacza kierunek i rozpoczyna długą drogę wybudowania instrumentu godnego naszej pięknej świątyni. Mam nadzieję, że doczekamy się chwili, gdy nasz kościół wypełni się dźwiękami tego niezwykłego instrumentu.

Dzisiaj wolontariusze akcji „Pola nadziei” zbierają datki na rzecz Hospicjum w Wiśniowej. W przyszłą niedzielę – na prośbę Metropolity Krakowskiego – ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Z kolei 2 kwartalna składka inwestycyjna przewidziana jest na niedzielę 1 czerwca.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w Trzemeśni oraz młodzież naszej parafii zapraszają w przyszłą niedzielę 18 V po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 12.00 na program artystyczny o Ojcu Świętym Janie Pawle II.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Trzemeśni  Zarzecza za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości i kwiaty. W najbliższą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Krupówki od p. Skóra do p. Mazur.

Poręba. Dziękując tym, którzy sprzątali kaplicę w minionym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru w najbliższym tygodniu parafian zamieszkałych pod numerami 146, 105, 140, 63 i 3.

Od jutra rozpoczną się prace remontowe w prezbiterium kaplicy, które potrwają ok. 3 miesięcy. O g. 14.00 rozpocznie się demontaż wyposażenia prezbiterium – potrzeba ok. 20 mężczyzn, aby prace te sprawnie wykonać. Chętni proszeni są o przyjście na godz. 14.00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Pachacz i Czesław Szydlak. Pomódlmy się także w intencji zmarłych kapłanów rodaków: ks. Tadeusza Janii, ks. Józefa Burkata i ks. Józefa Kęska – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…