Kalendarz. Dzisiaj mija rocznica 84 urodzin św. Jana Pawła II. W poemacie Tryptyk rzymski Papież podzielił się swoim życiowym mottem: „Jeśli chcesz znaleźć źródło /znaleźć prawdę i sens życia/ musisz iść pod górę, przedzierać się i nieustawać, musisz iść pod prąd”. Uczniowie Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w Trzemeśni oraz młodzież naszej parafii zapraszają po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 12.00 na program artystyczny o Ojcu Świętym Janie Pawle II.

W najbliższą sobotę obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Trwają nabożeństwa majowe w naszym kościele, w kaplicy w Porębie i zapewne przy wielu kapliczkach na terenie naszej pięknej parafii. Pogoda się już znacznie poprawiła – zachęcajmy dzieci i młodzież do tej pięknej maryjnej modlitwy. Dzisiaj w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.

W zakrystii są do nabycia za dowolną ofiarą pięknie wydane kartki – pocztówki przedstawiające stary kościół w Trzemeśni. Koronki do MB Pocieszenia będą dopiero od przyszłej niedzieli bo producent nie zdążył je dostarczyć do parafii.

Z życia parafii. Jutro – jeśli nie będzie padać – zakończony zostanie montaż zegarów kościelnych na wieży. Wczoraj uzupełnione zostały w części ławki do kościoła – po dostarczeniu całości zostaną w dalszej kolejności odnowione podstopnice. Został również zamontowany nowy krzyż na naszym parafialnym cmentarzu. Bóg zapłać fundatorom tego krzyża i wszystkim, którzy wczoraj pomimo fatalnej pogody tak ofiarnie pracowali przy jego montażu.

Dzisiaj składką do puszek możemy wspomóc przygotowania do Światowych dni Młodzieży, jakie odbędą się w Krakowie w 2016 r.. Symbole Światowych Dni umieszczone są na ołtarzy bocznym Matki Bożej.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Trzemeśni  Krupówki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości i kwiaty. W najbliższą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Krupówki i Kwintówki od p. Drożdż do p. Hujdus.

Poręba. Dziękując tym, którzy sprzątali kaplicę w minionym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru w najbliższym tygodniu parafian zamieszkałych pod numerami 376, 243, 214, 241, 51.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Jadwiga Franek z Krakowa i Aniela Wójtowiec – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…