XI Niedziela zwykła - 13.06.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, we czwartek św. Brata Alberta.

W Archidiecezji Krakowskiej od dnia 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.. Od przyszłej niedzieli obowiązują normalne zasady uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta.

W piątek 18.06.21 na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci ze scholi, młodzież oazową, ministrantów i lektorów oraz rodziny  Domowego Kościoła. Podczas Eucharystii będziemy dziękować za mijający rok formacyjny i modlić się o bezpieczne i owocne przeżywanie czasu wakacji.

Od dzisiaj rozpoczęły się zapisy na pieszą i autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy są w centrum informacji turystycznej w niedziele od 800 do 1200 i od 1730 do 1930 oraz w czwartki od 1730 do 1930. Zapisani do 27.06 wezmą udział w losowaniu nagrody.

Od poniedziałku w kancelarii po wieczornej Mszy św. będą do odebrania indeksy katechizacji obecnych uczniów klas pierwszych szkół średnich.

BURMISTRZA MIASTA I GMINY Myślenice informuje, o dalszej możliwości skorzystania ze szczepień przeciw COVID -19 w powszechnym punkcie szczepień w hali sportowej przy ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach. Szczepienia od wielu dziesiątek lat wykazały swoją skuteczność i wyeliminowały wiele groźnych chorób ratując życie ludzi. Rejestracji na szczepienie można dokonać: ·dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989, ·elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl ·kontaktując się bezpośrednio z punktem szczepień.

 

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżuru sprzątania Kościoła o ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z Łęk prawa strona od r. Oników do p. Cyganków.

 

PORĘBA: Dzisiaj obok posesji p. Widynów na Grotówce poświęcona zostanie wybudowana kapliczka dziękczynna i odprawiona w tym miejscu Msza św. o g. 12.00.

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  166,17,396, 201 i 250.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Topa.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni