XIX Niedziela zwykła - 8.08.2021

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Edyty Stein, we wtorek św. Wawrzyńca, we środę św. Klary, w piątek święto NMP Kalwaryjskiej, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.

W sobotę o g. 17.30 różaniec nowennowy przed uroczystością beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. W Porębie Msza św. o g. 10.30 będzie miała charakter odpustu ku czci św. Maksymiliana, patrona kaplicy. Po Mszy św. będzie również procesja wokół kaplicy.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych na sierpień:

 1. O dobre przygotowanie Polaków do uroczystości beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia
 2. O trzeźwość i uwolnienie od uzależnień w rodzinach naszej parafii

Ze względu na obecność tylko jednego kapłana w okresie urlopowym w sierpniu odwołane zostaną Mszę św. o g. 7.00 w tygodniu. Wyjątkiem będzie obecność ks. rodaka albo wcześniej przyjęta intencja.

Jest opracowywana monografia dogłębnie ukazująca historię naszej parafii. Gdyby ktoś posiadał archiwalne zdjęcia kościoła, ważnych wydarzeń religijnych i społecznych, stare zdjęcia rodzinne to prosimy o ich wypożyczenie. Zostaną zrobione profesjonalne skany zdjęć i później zdjęcia oddane. Zdjęcia można przynieść do kancelarii albo w przyszłą niedzielę do zakrystii. Dzięki tym ilustracjom zostanie utrwalona historia naszej parafii i mieszkańców zapisana na zdjęciach.

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasań lewa strona od r. Eugeniusza Górki do r. Józefa Murzyna.

.

PORĘBA:

Bóg zapłać również za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 108, 56, 208 i 78.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni