I Niedziela Adwentu - 28.11.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczęliśmy adwent. Roraty będą odprawiane w nowym kościele o g. 6.30, a w Porębie o g.16.30 /w soboty 8.30/. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i ustawiały się na początku nawy głównej by później w uroczystej procesji przejść do ołtarza głównego. Przeżyjmy adwent godnie w trzeźwości i z zachowaniem polskich tradycji rezygnacji z hucznych zabaw.

We wtorek uroczystość św. Andrzeja Ap.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie rano przed roratami i przed wieczorną Mszą oraz dodatkowo w czwartek od 17.00 i w piątek od 17.00. W Porębie w piątek od 15.30. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się spotkanie straży honorowej. W sobotę na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Sercu MB zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. odmówiony zostanie różaniec, a po Mszy św. będzie spotkanie zelatorów.

Do chorych już na święta udamy się w czwartek od 14.30 oraz sobotę według stałego harmonogramu.

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Piotr poprowadzi katechezę o modlitwie.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W zakrystii można wziąć opłatki wigilijne za dowolną ofiarą. Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” na stół wigilijny będą od wtorku.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć Caritas Polska prowadzącą ośrodki dla uchodźców, którzy legalnie przekroczyli granicę prosząc o azyl.

 

Bóg zapłać parafianom z Walosek za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z rejonu Trzemeśnia Gogole.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami  440, 130, 63, 243 i 105.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni