^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Dzisiejsza niedziela to patronalne święto wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej. We wtorek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. We czwartek bł. Czesława, w piątek św. Wawrzyńca a w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypada na wtorek 25.07. Z tej okazji w przyszłą niedziele będziemy modlić się o bezpieczne podróżowanie, a po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych.

W poniedziałek 17.07 od g. 9.00 ks. Marcin uda się z P.Jezusem do chorych odwiedzanych na I piątki.  

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Łęk droga na Kornatkę od r. Mazurów do końca tego odcinka w kierunku Kornatki.

 

PORĘBA:

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  54, 8, 86, 259, 210.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni