^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów mechanicznych – zainteresowane osoby niech pozostaną przy swoich samochodach. Przez cały tydzień będziemy modlić się o rozsądek w prowadzeniu pojazdów mechanicznych i zachowanie od wypadków. Można również wesprzeć polskich misjonarzy przelewając na konto organizacji Miva Polska „1 grosz za 1 przejechany kilometr” w minionym roku. Organizacja ta od lat finansuje zakup niezbędnych środków transportu dla misjonarzy w krajach misyjnych.

We wtorek święto św. Jakuba Apostoła, we środę wspomnienie św. Joachima i Anny a w sobotę św. Marty.

W najbliższą sobotę zapraszamy na parafialną fatimę – Nabożeństwo Pocieszenia. Jak co miesiąc o g. 19.30 odmówimy koronkę. O 20.00 Msza św. i procesja światła.

Trwają prace przy naprawie dachu na nowym kościele – prosimy o wyrozumiałość bo minione upały i burze opóźniają tempo prac a firma ma oczekujące zobowiązania u innych inwestorów.

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od rodziny Olesków do rodziny Szlachetków.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  225, 187, 227 i 119.

W minionym tygodniu zdemontowano krzyże z budynku kaplicy – nowe krzyże zostaną zamontowane po ich wykonaniu gdyż obecne są w dużym stopniu skorodowane. Na zapleczu kaplicy przygotowano również miejsce pod wykonanie nowej – zgodnej z aktualnymi przepisami – klatki schodowej.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marta Dudzik – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni