^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa, Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Marii Vianneya.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie od 15.30. Prosimy jednak, aby ze spowiedzi korzystać przez cały tydzień przed Mszami św. gdyż będzie tylko jeden ksiądz. W czwartek wieczorem Godzina Święta, a w piątek nabożeństwo do Serca PJ. Do chorych ks. proboszcz pojedzie w najbliższą we czwartek od 15.00 oraz w sobotę od 9.00. Ks. Marcin po powrocie ze Światowych dni Młodzieży.

W sobotę na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. odmówiony zostanie różaniec fatimski w intencji Ojczyzny. Rano o 6.30 Msza św. Arcybractwa w j. łacińskim.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

W piątek o 19.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Burkatów do r. Bargielów.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  188, 336, 141, 142, 231.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jadwiga Skałka oraz Agata Żaba - /…/

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni